ارسال پیامک از طریق URL

اغلب افراد، به دلیل برقراری ارتباط بهتر با مشتریانشان است که از پنل پیامک استفاده میکنند؛ البته ممکن است اشخاصی هم باشند که برای مثال جهت هماهنگی مراسم خانوادگیشان بخواهند پیامک ارسال کنند. ولی چیزی که برای هر ارسال کننده پیامک اهمیت دارد این است که پیامک های ارسالی به سرعت ارسال شوند!

جالب شد، نه؟! اگر کنجکاو هستید تا بدانید که چطور همچین چیزی امکان دارد، ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید قضیه از چه قرار است.

چطور از طریق url و آدرس اینترنتی پیامک ارسال کنیم؟

بیایید کمی حرفه‌ای‌تر به بحث ارسال اس ام اس انبوه نگاه کنیم. در زمان فرستادن پیامک برای گروهی از مشتریان، پارامتر زمان، اهمیت خیلی زیادی دارد.

چطور؟

اجازه بدهید با یک مثال توضیح بدهم؛ مثلاً فرض کنید قرار است مشتریان شما رمز ورود به پنل کاربری خودشان را از طریق پیامک دریافت کنند. اینجاست که زمان‌بندی حرف اول را می‌زند. درخواست‌های دریافت‌شده و پردازش‌شده، در صف ارسال در پنل پیامک قرار می‌گیرند و طبق نوبت‌بندی سیستمی، در کنار سایر سفارش‌های دریافت‌شده در سرور مادر، بسته به ترافیک شبکه در صف ارسال قرار می گیرند. بهتر است بدانید که ممکن است در زمان‌ها و رویدادهای خاص، این زمان بیش از یک یا حتی چند دقیقه طول بکشد.

اگر قرار باشد هر مشتری برای دریافت رمز عبور ورود به سایت، چند دقیقه منتظر بماند، مطمئناً صدایش درمی‌آید و حسابی شاکی می‌شود!

پس چکار کنیم؟!

ارسال پیامک با لینک اینترنتیدر این موارد اگر بتوانید پیامک‌ها را به جای قرار دادن در صف ارسال سامانه، مستقیماً از طریق دستورات نرم‌افزار کاربردی خود، به اپراتور شبکه همراه بفرستید؛ سرعت ارسال به نحو چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

برای این کار، باید پیامک‌ها را به‌طور مستقیم و از طریق URL (لینک اینترنتی) ارسال کنیم. اگر شما لینک اینترنتی را در متن یک نرم افزار قرار بدهید، عملیات ارسال پیامک بدون گذر از مسیر پنل پیامک، به‌طور مستقیم انجام می‌شود.

توجه کنید که اگر شما عضویت معتبری از یک سامانه ارسال پیامک (مانند ایران رسانک) داشته باشید، می‌توانید به‌سرعت و تنها در یک مرحله، با وارد‌کردن اطلاعات ارسال پیامک در نوار آدرس مرورگر خودتان، با بیشترین سرعت ممکن، سفارش پیامکی‌تان را ارسال کنید. درصورتی که کد‌نویس و توسعه‌دهنده نرم‌افزار نیستید و صرفاً می‌خواهید تجربه‌ای از ارسال آنی پیامک داشته باشید، مراحل زیر را دنبال کنید.

قبل از هر چیز با دفتر فروش ایران رسانک به شماره 02128423540 تماس بگیرید و یا در یکی از طرح‌های سامانه ثبت نام کنید.

بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور دریافت کردید؛ آدرس زیر را در نوار مرورگر سیستم‌تان وارد کنید:

http://api.panelpayamak.com

/post/sendsms.ashx?

username=YourUsername&password=YourPassword

البته در نسخه جدید سامانه به جای یوزرنیم و پسورد، میبایست از توکن امنیتی استفاده کنید (توکن امنیتی مجموعه ای از کارکترهاست که منحصرا برای یک کاربر ایجاد میشود و بسیار طولانیست)

&to=Number

&from=1000…

&text=Message

توجه کنید که تمام بخش‌های آدرس بالا باید در یک خط و بدون فاصله در نوار آدرس مرورگر وارد شود. درج آدرس در چند خط، در اینجا تنها برای سادگی خواندن آن انجام شده است.

حالا قسمتهایی را که زیر آنها خط کشیده شده و حروف‌‌شان به‌صورت بولد است، به شرح زیر با اطلاعات مورد نیاز، جایگزین کنید:

نام کاربری پنل پیامکیYourUsername
رمز عبور پنل پیامکیYourPassword
شماره موبایل گیرنده پیامNumber
شماره خط پیامکی که به شما اختصاص داده شده است1000
متن پیام مورد نظر برای ارسالMessage

حرف آخر

امیدواریم که با استفاده از این آموزش بتوانید از طریق آدرس اینترنتی اس‌ام‌اس‌هایتان را ارسال کنید. در صورتی که در بین راه سوال یا مشکلی برایتان پیش آمد، کافی است تا در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ایران رسانک در کمترین زمان پاسخگوی شما باشند. اگر قصد دارید تا برای کسب‌وکارتان یک سامانه پیام کوتاه بخرید، دست نگه دارید! چرا؟ چون ایران رسانک تا این لحظه سامانه پیامک خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهد…

پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

محتوا
نقشه کدپستی شیراز

هر کسب‌وکاری برای برندسازی، بازاریابی و رقابت در بازار نیاز به تبلیغات دارد. بخش مهمی هم از این جریان تبلیغاتی شامل جذب مشتری بر اساس

ادامه
نقشه کدپستی کاشان

پنل اس ام اس برای کاشان ابزاری برای تبلیغات پیامکی هدفمند، موثر و زودبازده در این شهر و محله‌های مختلف آن است که در این مقاله

ادامه