پیامک زنده یا LBS چیست؟

LBS یا Location Based Service  همینطور که معنی لغاتش پیداست، سرویسی است که به وسیله‌ی آن میتوانید برای افرادی که از منطقه‌ی مورد نظر شما عبور مینمایند پیامک ارسال کنید.

ارسال پیامک LBS چیست؟

ارسال LBS همراه اول یکی از روش های ارسال با دکل های مخابراتی است که در این مطلب به امکانات آن می پردازیم. شاید تا به حال نام دکل یا ارسال BTS یا Base Transceiver Station را نیز شنیده باشید. این روش نیز یکی از روش های ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی با دکل های ایرانسل است  و تفاوت هایی با LBS که متعلق به همراه اول است دارد.

وقتی شخصی یا کسب و کاری قصد ارسال پیامک های تبلیغاتی برای مردم را داشته باشد یکی از روش های ارسال، استفاده از این دکل هاست. از این طریق می توانید برای افراد حاضر در آن محدوده پیامک تبلیغاتی خود را ارسال نمایید.

شرایط ارسال پیامک LBS

  • پیامک برای افرادی که از آن محدوده عبور می کنند ارسال می شود.
  • برای سفارش باید 48 ساعت قبل با مجموعه ایران رسانک هماهنگ شوید
  • این پیامک ها برای شماره های همراه اول ارسال می شود
  • این پیامک ها برای گروه وایت ارسال می شود.
  • بسته به اینکه در طول یک روز چند نفر از محدوده مورد نظر عبور میکنند ممکن است ارسال بیشتر از یک روز انجام شود.

جهت اطلاع از قیمت و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

تماس با ایران رسانک

 

تفاوت ارسال BTS با LBS

bts یکی از روش های ارسال پیامک توسط اپراتور ایرانسل است و برای ارسال تمرکز روی افرادی دارد که در همان محدوده سکونت دارند.

اما lbs یکی از روش های ارسال با دکل های همراه اول است و ارسال برای افراد ساکن در آن محدوده انجام نمی شود بلکه برای افرادی انجام می شود که از آن منطقه عبور می کنند.

دکل مخابراتی چیست؟

دکل‌های مخابراتی دکل‌هایی هستند که برای اهداف مخابراتی مانند نصب دیش‌های مایکروویو، آنتن‌های رادیو، تقویت آنتن‌های موبایل، آنتن‌های بیسیم و… به کار می روند. دکل مخابراتی از سازه های فلزی ساخته شده است که وظیفه آن ایجاد ارتباط میان مخابرات و اینترنت می باشد. آنتن های رادیو، دیش های ماکروویو، آنتن موبایل، آنتن های بی سیم و … نتیجه فعالیت این سازه ها می باشد. با توجه به اینکه دکل های مخابراتی در انواع گوناگونی ایجاد می شوند، هر دکل بسته به خصوصیات خود کاربرد خاص خود را دارد.

کاربردهای ارسال lbs از دکل مخابراتی

اطلاع رسانی و تبلیغ به افرادی که از محدوده دکل عبور می کنند.

برای مثال تصور کنید که شما مسافر هستید و به دنبال یک مکان برای استراحت و صرف کردن ناهار یا شام هستید. ناگهان یک پیامک روی گوشی همراه شما ارسال می شود که در نزدیکی شما یک مجموعه استراحتگاهی و تفریحی قرار دارد و برای ارائه خدمت به شما آماده است. آدرس و شماره تماس هم داخل پیامک ذکر شده است. شما خود را به آن مکان می رسانید و از خدمات آن استفاده می کنید. 

یا تصور کنید که شما برای خرید و قدم زدن بیرون می روید. به محض ورود به یک خیابان یا منطقه خاصی یک پیامک از طرف یک فروشگاه مواد غذایی یا فروشگاه لباس دریافت میکنید که داخل آن خبر از کاهش قیمت ها و حراج داده شده است و آدرس آن نیز قید شده است. شما برای بازدید هم که باشد به احتمال زیاد سری به آن فروشگاه هم می‌زنید.

دیدگاهتان را بنویسید

محتوا
نقشه کدپستی شیراز

هر کسب‌وکاری برای برندسازی، بازاریابی و رقابت در بازار نیاز به تبلیغات دارد. بخش مهمی هم از این جریان تبلیغاتی شامل جذب مشتری بر اساس

ادامه
نقشه کدپستی کاشان

پنل اس ام اس برای کاشان ابزاری برای تبلیغات پیامکی هدفمند، موثر و زودبازده در این شهر و محله‌های مختلف آن است که در این مقاله

ادامه