کسبین

کسبین چیست ؟

کسبین کسب و کار شما را وارد گوگل می‌کند. برای دیده شدن و شناخته شدن کسب و کارتان پیشنهاد می‌کنیم که از کسبین استفاده کنید. برای کسبین می‌توان دو تعریف داشت :

1. بروشور آنلاین
2. یک وبسایت کوچک.

درواقع کسبین یک سایت بزرگ است که شما می‌توانید یک کاربری داخل آن داشته باشید. وقتی کاربری شما فعال شد، می‌توانید اطلاعات کسب و کارتان را داخل صفحه‌ی خود قرار دهید و آدرس اینترنتی این صفحه را به مشتریان، مردم و مخاطبین خود بدهید. مشتری شما با یک کلیک وارد این صفحه شده و کل اطلاعات کسب و کارتان را مشاهده می‌کند. از طرفی افرادی که نام کسب و کارتان را در گوگل سرچ می‌کنند، می‌توانند لینک صفحه شما را نیز مشاهده کنند و روی آن کلیک کنند.

کسبین

امکانات کسبین

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که داخل صفحه‌ی کسبین خود چه می‌توانید بگذارید ؟

  • متن نامحدود
  • 10 عدد عکس از محل کار، محصولات، خدمات و …
  • 1 عدد فیلم

شما می‌توانید آدرس وب سایت، آدرس پیج اینستا، آدرس محل کار، شماره‌های تماس، توضیحات کامل در مورد نوع کار مجموعه، محصولات، خدمات و غیره را در متن نامحدود خود قرار دهید. این متن محدودیت کاراکتر ندارد.

با کسبین کسب و کارتان را وارد گوگل کنید.

معرفی کسب وکار

معرفی کسب و کار در جهان اینترنت

کسبین به عنوان بروشور آنلاین

آیا شما هم هنوز بروشور کاغذی چاپ می‌کنید؟ چه بلایی بر سر بروشورهای آنلاین می‌آید؟ پاره می‌شوند؟ زیر دست و پا می‌افتند؟ سر از سطل زباله درمی‌آورند ؟ آیا کسی برای همیشه بروشور شما را نگه می‌دارد و آن را جلوی چشم خود می‌گذارد؟ از یک سو مواردی که گفته شد و از یک سو دردسرهای طراحی و چاپ و از همه مهم‌تر مشکلات پخش بروشورها ما را بر آن داشت تا به فکر ایجاد بروشور آنلاین بیفتیم. بهتر نیست یک بروشور آنلاین داشته باشید و سپس لینک آن را در فضای مجازی یا از طریق پیامک بین مردم پخش کنید؟ 

بروشور آنلاین درکسبین

کسبین به عنوان وب سایت کوچک

بعضی از افراد به دلایلی قصد ندارند برای کسب و کارشان وب سایت طراحی کنند، از طرفی تمایل دارند کسب و کارشان در گوگل دیده شود. این دسته از افراد می‌توانند از کسبین استفاده کنند. زیرا صفحه‌ای که داخل کسبین برای آن‌ها ایجاد می‌شود مثل یک وب‌سایت کوچک است که کسب و کار شما را وارد گوگل می‌کند. ممکن است شغل یا حرفه‌ی شما به گونه‌ای باشد که یک وب سایت کامل و بزرگ مناسب کسب و کارتان نباشد، در این صورت یک وب سایت کوچک در کسبین پیشنهاد عالی برای شماست.

اما اگر تصمیم دارید یک سایت بزرگ‌تر داشته باشید یا در آینده به یک سایت بزرگتر نیاز پیدا کردید، تیم طراحی سایت ایران رسانک در خدمت شماست. 

کاربردهای آدرس کسبین

  • ارسال پیامک تبلیغاتی و درج آدرس کسبین خود در پیامک‌ها
  • ارسال پیام در واتساپ و درج آدرس کسبین خود در پیام‌ها 
  • ایجاد Qrcode  از آدرس کسبین و درج آن در محل‌های موردنظرتان (افراد می‌توانند با اسکن کردن این Qrcode وارد صفحه‌ی کسبین شما شوند)
  • ثبت آدرس کسبین یا Qrcode در کارت ویزیت، بنرها یا هرجای دیگری که مدنظر دارید.
  • علاوه بر موارد فوق وقتی شخصی نام کسب و کار شما را در گوگل جستجو می‌کند یکی از لینک‌هایی که گوگل به او نشان می‌دهد لینک صفحه‌ی کسبین شماست.

وب سایت در کسبین

چگونه در کسبین عضو شویم؟

پیشنهاد می کنیم صفحه نحوه عضویت در کسبین  را مشاهده کنید که به طور کامل در این مورد توضیح داده است. اما این جا نیز به طور مختصر برای شما توضیح می دهیم. برای عضویت و ثبت نام در سایت کسبین باید ابتدا وارد آدرس  https://kasb.in شوید. سپس در منوی بالای صفحه روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. در صفحه بعدی نوع کسب و کار خود را در بین دسته بندی های موجود انتخاب کنید و سپس بقیه مراحل را که کاملا مشخص و واضح می‌باشد طی کنید تا ثبت نام شما کامل شود. بعد از آن می‌توانید اطلاعات شغل خود را وارد نمایید. صفحه‌ای که شما ایجاد کردید یک آدرس اینترنتی دارد. از این آدرس استفاده‌های زیادی می‌توانید داشته باشید که در مطالب فوق توضیح دادیم.

ثبت نام و عضویت درکسبین بسیار ساده است اما با این وجود اگر در مراحل ثبت نام  یا نحوه قرار دادن اطلاعات کسب و کارتان در آن دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید می‌توانید با واحد پشتیبانی و آموزش ایران زسانک تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.

چه مشاغلی می‌توانند کسبین داشته باشند؟

همه‌ی مشاغل می‌توانند در کسبین عضو شوند و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد. داخل سایت کسبین دسته‌بندی مشاغل وجود دارد. در صفحه نخست سایت وقتی روی دکمه ثبت کسب و کار کلیک کنید دسته بندی ها را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید از بین آن‌ها مورد مربوط به کسب و کارتان را پیدا کنید و ادامه‌ی مراحل را پیش بروید. 

اهمیت معرفی کسب وکار؟

در دنیای قدیم هم معرفی و تبلیغات مشاغل وجود داشته است اما این کار به صورت دهان به دهان و شفاهی انجام می‌شد. برای مثال افرادی که در یک حرفه یا صنف فعالیت خوبی داشتند و محصولات و خدمات با کیفیت ارائه می‌دادند کم کم سر زبان می‌افتادند و معروف می‌شدند. هم در بین همکاران و بازار و هم در بین مردم و مشتری‌ها شناخته می‌شدند. در قدیم جمعیت کم بود و این روش سنتی پاسخگوی نیاز مشاغل بود ولی امروزه با افزایش جمعیت دیگر روش سنتی چندان تاثیری ندارد و مشاغل برای معرفی خود باید از روش‌های جدید مثل ارسال پیامک تبلیغاتی، تبلیغ در اینستا، طراحی سایت و … استفاده کنند. یکی از این روش‌ها نیز ثبت نام در سایت کسبین است که برای دیده شدن و رشد کسب و کارها طراحی و راه‌اندازی شده است.