مشکلات کسب و کار

مشکلات کسب و کار

یکی از مشکلات کسب و کار ها شناخته شدن و دیده شدن است. پیدا کردن روش مناسب تبلیغاتی برای برند شدن و معرفی کسب و کار کار سختی نیست اما زمان بر و مستلزم تحقیق و دقت کافی ست. البته مشکلات دیگری هم بر سر راه کسب و کارها قرار دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.
مشکلات کسب وکار

مشکلات کسب وکار

تبلیغات برای کسب و کار

اگر دنبال پیدا کردن راه تبلیغاتی مناسب برای رشد کسب و کار خود هستید می توانید به پیشنهادهای ما نیز فکر کنید.
  • تبلیغات پیامکی کسب وکار

یکی از این روش ها تبلیغات پیامکی است. ارسال پیامک های تبلیغاتی به هر نقطه ای از ایران که بخواهید امکان پذیر است. خودتان را به شهر و منطقه خود محدود نکنید. تبلیغات شما بهتر است در سطح کشور باشد.
کسبین یک وبسایت برای معرفی کسب و کار شماست. می توانید در آن آگهی درج کنید و با ایجاد بروشورهای آنلاین کار خود را معرفی یا گسترش بدهید.
تبلیغات برای حل مشکلات کسب و کار

تبلیغات برای حل مشکلات کسب و کار

مشکلات کسب و کار در ایران

بعضی از افراد میخواهند تصمیم بگیرند که آیا کسب و کار خود را در ایران راه اندازی کنند یا در کشور دیگری؟ به همین دلیل در ابتدا علاقه دارند بدانند که مشکلات کسب و کار در ایران و سایر کشورها چیست؟ سپس آن ها را با یکدیگر مقایسه نموده و بهترین گزینه را البته متناسب با شرایط خود برگزینند. زیرا ممکن است شرایط خاصی برای شروع کار برای یک فرد غیرقابل قبول و برای شخص دیگری ایده آل به نظر برسد و این مساله تا حدودی بستگی به شما نیز دارد. اما در ادامه به بررسی مشکلات کسب و کار در ایران می پردازیم.

 بر اساس بررسی‌های بین المللی می توان عمده مشکلات ایران در حوزه شروع کسب و کار را دسترسی به منابع مالی، تورم و دیوانسالاری دولتی ناکام برشمرد.

به گزارش ایسنا، آمارهای سالانه مجمع جهانی اقتصاد قسمتی را به مشکلات موجود در زمینه کسب و کارها مربوط دانسته و با نظرسنجی از مدیران اجرایی بنگاه‌های اقتصادی در کشورهای متفاوت از آنها خواسته است از بین ۱۶ عامل تاثیرگذار در این زمینه 5 عاملی که در کشور آنها نقش مهم تری را به خود اختصاص داده‌اند تعیین کنند.

بر این اساس در ایران طی سال ۲۰۱۶ میلادی اولین عاملی که به عنوان مانع شروع کسب و کارها دیده شده است دسترسی به منابع مالی است که با بررسی نظرات شرکت کنندگان در این نظرسنجی امتیاز آن ۱۴.۸ ارزیابی شده که البته این امتیاز درسال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۱۹.۶ بوده است.

تورم با اخذ امتیاز ۱۲.۲ در رده دوم این جدول قرار دارد که در این قیاس با سال ۲۰۱۵ که این رقم ۱۱.۷ بوده گویا مشکل بیشتری برای صاحبان مشاغل به دنبال داشته است.

دیوانسالاری دولتی ناکارآمد با امتیاز ۱۲.۱ در فاصله‌ای اندک با تورم قرار گرفته و این امتیاز در سال ۲۰۱۶ در قیاس با سال ۲۰۱۵ میلادی ۰.۱ افزایش را نشان می‌دهد.

بی ثباتی سیاست‌ها نیز به عنوان چهارمین عامل بازدارنده در این بخش شناخته شده و امتیازی معادل ۱۰.۹ را به خود اختصاص داده است که البته این امتیاز در قیاس با سال ۲۰۱۵ که امتیاز این بخش ۱۲.۹ بوده به نظر شرایطی بهتر ایجاد شده است.

اما احتمالا بیشترین افزایش امتیاز در مدت 1 سال میلادی به موضوع فساد مربوط شود که در سال ۲۰۱۶ امتیاز آن در مقایسه با سال ۲۰۱۵ چهار امتیاز افزایش پیدا کرده و از 6 به ۱۰ رسیده است.

نامساعد بودن زیرساخت‌ها ششمین عامل بازدارنده کسب و کارها در سال ۲۰۱۶ شناخته شده و امتیازی معادل ۹.۲ را به خود اختصاص داده است که البته این عدد در زمان 1 سال ۲.۲ امتیاز کاهش پیدا کرده است.

رتبه هفتم جدول موانع کسب و کار به قوانین ارزی مربوط می‌شود و بعد از آن نرخ‌های مالیات، کمبود نیروی کار تحصیل‌کرده و فقر اخلاقی کاری در نیروی کار در رده‌های هشتم تا یازدهم این جدول قرار دارند.

ظرفیت ناکافی برای نوآوری، پیچیدگی مقررات مالیاتی، جرم و دزدی، بی ثباتی دولت و پائین بودن سطح بهداشت عمومی دیگر عوامل مزاحم در حوزه گسترش کسب و کارها و شروع کسب و کار جدید شناخته شده‌ و رتبه‌های پایانی این جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.