طراحی سایت

طراحی سایت

سایت چیست، طراحی سایت چیست و چرا باید طراحی سایت انجام بدهیم؟ امروزه تقریبا همه پاسخ این پرسش را می‌دانند اما باز برای عزیزانی که پاسخ آن را نمی‌دانند به صورت خلاصه توضیح می‌دهیم. در این مطلب قصد داریم با بیانی ساده و روان در این مورد صحبت کنیم تا همه‌‌ افراد با هر تخصصی بتوانند یک ذهنیت درست و کلی در مورد سایت و طراحی سایت پیدا کنند. این ذهنیت به شما کمک می‌کند که هم دانش شما در این مورد بیشتر شود و هم اینکه میزان ضرورت وب سایت در کسب و کار خود را بهتر متوجه بشوید.

سایت چیست ؟

سایت مجموعه صفحات به هم پیوسته روی بستر اینترنت است که با یک آدرس می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت. این صفحات علاوه بر متن شامل عکس و ویدئو یا گیف نیز می‌باشد. 
برای مثال اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید، می‌توانید هر صفحه را به معرفی یک محصول اختصاص بدهید. علاوه بر آن می‌توانید چند صفحه برای معرفی مجموعه خود، آدرس و شماره تماس و سایر موارد در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید امکان خرید اینترنتی در سایت قرار بدهید تا مشتریان شما بتوانند بدون مراجعه حضوری هم خرید خود را انجام دهند. به این شکل فروش شما بیشتر خواهد شد زیرا هم فروش حضوری و هم غیرحضوری دارید. در واقع هر دو دسته مشتری را برای خود حفظ کرده‌اید : چه آن دسته که تمایل به خرید حضوری دارند و چه آن دسته که راغب به خرید اینترنتی هستند.

طراحی سایت ایران رسانک

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یعنی با استفاده از نرم افزارهای مخصوص صفحات را ایجاد کرده و روی بستر اینترنت قرار بدهیم. همانطور که ما منزل اجاره میکنیم و وسایل خود را در آن قرار می‌دهیم، در اینترنت هم برای قرار دادن صفحات سایت باید یک فضا اجاره کنیم. به این فضا هاست گفته می‌شود. همچنین همانطور که منزل ما یک آدرس دارد، سایت ما روی اینترنت هم آدرس دارد که به آن URL گفته می‌شود. و می‌توان گفت مانند مناطق و ناحیه های شهری، آدرس‌های اینترنتی هم دامنه‌ دارند که با نام های com، ir، net و … مشخص می‌شوند. 

مزایای طراحی سایت

و اما پاسخ سوال سوم که چرا باید سایت داشته باشیم؟ چند دلیل وجود دارد :

 1. در گذشته همه‌ی خریدها و دریافت خدمات فقط به صورت حضوری بود و فقط افرادی که به شما نزدیک بودند از شما خرید می‌کردند. اما امروزه با طراحی سایت علاوه بر فروش حضوری شما می‌توانید به صورت غیرحضوری هم محصولات خود را بفروشید. برای فروش به افرادی که از شما دور هستند یا حتی در یک استان یا کشور دیگر زندگی می‌کنند نیاز به یک بستر ارتباطی روی اینترنت دارید. وب سایت یکی از بهترین راه‌های فروش غیرحضوری می‌باشد.
  فروش درسایت
 2. برندینگ : در دنیای رقابتی امروز برای اینکه بهتر و بیشتر شناخته شوید نیاز دارید که روی برندینگ خود کار کنید. یکی از روش های برند شدن داشتن وب سایت است. طراحی سایت کمک می‌کند که شما بیشتر و بهتر دیده شوید در نتیجه میزان فروشتان افزایش پیدا می‌کند.
 3. افزایش اعتبار : وقتی شما صاحب یک وب سایت باشید اعتبار و وجه بالاتری پیدا می‌کنید که این مورد روی پیشرفت شما اثر زیادی دارد. گاهی دلیل خرید مردم از یک برند بخاطر اعتباری است که آن برند در بین مردم و مشتریان خود پیدا کرده است.
  برندینگ با سایت
 4. معرفی یکجای محصولات و خدمات به مشتریان : وقتی مشتری وارد فروشگاه یا شرکت شما می‌شود بسیار دشوار است که همه‌ی محصولات خود را یکجا به او نشان بدهید. به خاطر سپردن قیمت و ویژگی‌های همه‌ی آن‌ها نیز دشوار است. این مشکل با طراحی وب‌سایت حل می‌شود. شما آدرس سایت خود را به مشتری می‌دهید و او با وارد شدن به آن تمام محصولات و خدمات شما را همراه با ویژگی ها و قیمت و تصویر یا ویدئوی هرکدام مشاهده می‌کند.
 5. ایجاد نظم در محیط کار و همینطور ذهن خودتان : وقتی وب سایت داشته باشید و محصولات و خدمات خود را در آن دسته‌بندی کنید هم ذهن خودتان آرام و منظم می‌شود هم مطابق با همان دسته‌بندی ها می توانید محیط کارتان را نیز منظم کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود همه‌ی کسب و کارها تصمیم بگیرند برای خود یک سایت طراحی کنند. در مطالب فوق تعدادی از آن‌ها را برای شما بیان نمودیم اما دلایل به این تعداد محدود نمی‌شوند.

چرا ایران رسانک ؟

 • اتصال سایت به سرویس پیامک :

  مجموعه ایران رسانک یک مجموعه فعال در زمینه تبلیغات مشاغل است که طراحی سایت یکی از خدمات این مجموعه بزرگ محسوب می‌شود. یکی از خدمات مهم مجموعه ایران رسانک ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و پنل پیامک است. به همین دلیل در صورتی که تمایل داشته باشید برنامه نویس شما می‌تواند سایت شما را به پنل پیامک متصل کند. البته قبل از آن باید از ما بخواهید تا پنل را برای شما فعال کنیم. برای مثال ممکن است شما بخواهید که هرموقع شخصی در سایت شما ثبت نام می‌کند یا از سایت شما خرید می‌کند یک پیام خوشامد یا تشکر و … برای او ارسال شود. این امتیاز سایت شما را نزد مشتریان معتبر و خاص نشان می‌دهد.

 •  واحد پشتیبانی طراحی سایت :

  بعد از اینکه سایت شما طراحی و تحویل داده شد، به مدت یک ماه می‌تواند اگر سوالی داشتید با واحد پشتیبانی ایران رسانک تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی رایگان مجموعه ما استفاده کنید.

 •  طراحی سایت با قالب پیشنهادی شما : 

  اگر قالب خاصی را مدنظر دارید و دوست دارید که از همان در طراحی سایت شما استفاده شود، می‌توانید آن را به تیم طراحی سایت ما پیشنهاد بدهید، در صورت امکان از قالب پیشنهادی شما استفاده می‌شود و در صورت عدم امکان به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

طراحی سایت دراصفهان

اصفهان یکی از شهرهای فعال در زمینه طراحی انوع سایت‌های فروشگاهی، شرکتی، شخصی، سازمانی و غیره می‌باشد. البته قیمت و کیفیت دو عامل مهم در انتخاب یا عدم انتخاب مشتران می‌باشد. سعی ما بر این است که در کنار کیفیت خوب قیمت مناسب به مشتریان عزیز خود ارائه دهیم.