رشد در شرایط سخت اقتصادی

رشد در شرایط اقتصادی سخت

عده ای بر این باور هستند که امکان رشد در شرایط اقتصادی سخت وجود ندارد. اگر شما هم با چنین باوری تمام درهای رشد و پیشرفت را روی خودتان بسته اید و منتظر معجزه نشسته اید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

  • پیدا کردن فرصت ها در شرایط سخت :

در شرایطی که بعضی از مسیرهای رشد بسته می شوند باید دقت کنید که چه روش های جایگزینی وجود دارد؟ برای مثال زمانی که اینستاگرام، تلگرام و موارد مشابه فیلتر می شوند می توانید برای تبلیغات کسب و کار خود از یک روش جایگزین مانند ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنید. 

یافتن فرصت هابرای رشد درشرایط سخت

یافتن فرصت هابرای رشد درشرایط سخت

  • فروش در شرایط سخت

در شرایط سخت هم می توانید بفروشید زیرا نیاز جامعه به آن محصول یا خدمت از بین نرفته است ولی توان خرید مردم کمتر شده است. به این دلیل یکی از راه های فروش در شرایط سخت اقتصادی تخفیف دادن و کاهش قیمت ها تا حد ممکن است. سعی کنید تا جایی که برای شما مقدور است قیمت ها را پایین بیاورید تا مشتریانی که توان خریدشان کم شده است به سمت شما جذب بشوند.

  • رشد با تبلیغ در سایت های ارزان

بعضی از سایت ها با قیمت بسیار پایین یا حتی به صورت رایگان کسب و کار شما را تبلیغ می کنند. یکی از این سایت ها کسبین است.

رشد در شرایط سخت با تبلیغات

رشد در شرایط سخت با تبلیغات ارزان

  • مشاوره با افراد موفق برای رشد

برای رشد در شرایط سخت اقتصادی بهتر است با افراد خبره در این زمینه نیز مشاوره ای داشته باشید. افرادی که سابقه ی بیشتری در رشد و توسعه کسب و کارها دارند، کارآفرین ها، بزرگان بازار و تجارت، صاحبان مشاغل مختلف و …

  • مشاوره با افراد ورشکسته

خیلی از ما در زمان مشاوره گرفتن معمولا به سراغ انسان های موفق می رویم. در صورتی که افرادی که شکست خورده اند نیز راهنمای بسیار خوبی برای ما هستند. آن ها پستی و بلندی های مسیر را می شناسند، می دانند که دره ها کجاست و اشتباهات رایج که باعث شکست و سقوط می شوند چیست. هم با افراد موفق مشورت کنید و هم با افرادی که شکست خورده اند.

شکست برای رشد در شرایط سخت

شکست برای رشد در شرایط سخت

هشدار : هنگام صحبت کردن با افرادی که شکست خورده اند مراقب باشید، بعضی از این افراد منطقی هستند ولی بعضی از آن ها می خواهند خود را کاملا تبرعه کنند و همه ی مشکلات را از جانب مسیر می دانند و ممکن است با حرف هایشان شما را ناامید یا دلسرد کنند. سعی کنید انرژی منفی آن ها را دریافت نکنید. هشیار باشید و فقط تجربیات آن ها را بشنوید تا بتوانید چاه و راه را از هم تشخیص بدهید و مسیر را قبل از شروع تا حد امکان بشناسید. 

  • شکست برای رشد در شرایط سخت

شکست باعث می شود تجربه شما بیشتر شود، پخته تر شوید، آگاهی شما از بازار و مسیر کامل تر شود و برای دفعه ی بعدی آماده تر و قوی تر بشوید. پس از شکست نترسید. این به این معنا نیست که با ناآگاهی و ریسک بالا وارد عمل شوید، بلکه به این معنی است که ابتدا اطلاعات کامل و لازم را دریافت کنید، تحقیق کنید، شرایط لازم برای شروع را بررسی کنید ولی بخاطر ترس از شکست متوقف نشوید. شکست را جزئی از مسیر بدانید. بعضی از افراد بخاطر ترس از تصادف رانندگی نمیکنند، اگر شما بخاطر ترس از شکست وارد مسیر نشوید، هیچگاه به مقصد نمی رسید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.