فروشگاه

راهکار های ایران رسانک برای مشتری مداری پیامکی فروشگاه ها

ما در دورانی زندگی می کنیم که به حقیقت دو.ران مشتری سالاری است. مطالعات نشان می دهد هزینه جذب مشتری جدید 3 تا 30 برابر حفظ مشتریان موجود است، بنابراین برای بالابردن فروش بایست طوری رفتار کرد که با تثبیت لبخند رضایت بر چهره ی مشتری خریدهای بعدی وی تضمین شود. تعداد بیشماری از تجارت های تازه راه اندازی شده و تجارت های بزرگ به این دلیل از بین رفتند که نتوانستند مخاطب خود و نحوه ی جلب توجه آنها را مشخص کنند برای جذب مشتریان تازه و حفظ مشتریان موجود باید یک گروه مشخص تعیین کنید که به خرید محصولات یا استفاده از خدمات شما راغب هستند.

پیام کوتاه تاثیر گزارترین و ارزان ترین ابزار برای بالا بردن میزان فروش از طریق حفظ مشتریان موجود است.

تکنیک های مشتری مداری پیامکی برای فروش بیشتر:

  • هنگام صدور فاکتور خرید مشتری شماره ی تلفن همراه وی را درخواست نمایید.
  • چند دقیقه پس از خروج مشتری از فروشگاه با ارسال پیامی از او تشکر کنید. این کار باعث می شود احساس کند برای او ارزش قائل هستید و به فرایند مشتری سالاری اهمیت می دهید:

نمونه:    مشتری گرامی از خرید شما سپاسگزاریم به امید دیدار مجدد شما در خرید های آتی

  • عرضه لوازم جانبی کالایی که مشتری خریده است را با ارسال یک پیام به وی اطلاع دهید. مشتری با خواندن این پیام به این باور می رسد که همواره او را به یاد دارید:

نمونه:   مشتری گرامی عرضه مدل های جدید کیف لپ تاپ آغاز شد

  • در فواصل زمانی متناوب چنانچه حراج یا تخفیفات خاصی در ارتباط با آغاز فصل جدید پیش رو دارید از طریق پیامک به مشتریان قدیمی خود اطلاع دهید چرا که بهترین خریداران محصولات شما کسانی هستند که از کیفیت کالای شما اطمینان داشته و جزو خریداران قبلی شما باشند:

نمونه:    فروش ویژه نسل جدید لپ تاپ های سونی با 10درصد تخفیف ویژه برای مشتریان ویژه

  • با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به مشتری نشان دهید در احساسات او شریک هستید:

نمونه:    عید آمد و بوی سنبل آمد، سال نو مبارک

  • هنگامی که شعبه ی جدی افتتاح می کنید یا تسهیلاتی برای فروش کالاها در نظر می گیرید پیام حجاوی تغییرات ایجاد شده برای مشتری ارسال کنید با این روش به مشتری ثابت می کنید به فکر آسایش و راحتی او هستید:

نمونه:    فروش اقساطی بدون چک ویژه مشتریان منتخب

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.