راهکار های ایران رسانک برای مشتری مداری پیامکی رستوران ها

داشتن یک رستوران پر درامد و خوب برخلاف تصور، به سادگی امکان پذیر نیست مگر انکه مدیر رستوران دارای سابقه، حسن سلیقه و مهارت جذب مشتری باشد. با افزایش چشمگیر تعداد رستوران ها و رقابت سختی که بین انها وجود دارد، این کار ساده به نظر نمی رسد، چراکه به جرات میتوان گفت مردم معمولا فقط برای صرف غذا به رستوران نمی روند، بلکه آنان بیشتر شوق دیدن دیگران را دارند، به عبارت ساده تر مردم به رستوران می روند تا مردم را ببینند. در نتیجه شلوغ بودن یک رستوران بهترین وسیله ی جذب مشتری می باشد.

ظاهر رستوران، به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر میگذارد. مسلما مکان دارای نقش تعیین کننده در سبک معماری رستوران است. بدین معنا که طراحی رستوران کنار دریا با رستوران داخل شهری یا بین جاده ای یکسان نیست مشتری طبق مکان رستوران انتظار طراحی خاصی را نیز دارد ظاهر رستوران، به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر میگذارد.

اولین نگاه مشتری به بخش آشکار رستوران می باشدسردر و ظاهر ساختمان و سپس دکور، طراحی میز و صندلی، نورپردازی، رنگ، کف سالن و… که نشان دهنده ی لوکس و مجلل بودن رستوران یا ارزان قیمت بودن آن خواهد بود.

همین نکته است که مشتری القا می کند که قیمت این رستوران چند است آیا میتواند از این رستوران استفاده کند یا خیر؟ مشتری معمولا برای انتخاب رستوران دلخواه به شیوه ی جستجو برای خرید کالا عمل میکند.اگر ظاهر ان جالب باشد به  داخل و مشخصات دیگر آن هم نگاه می اندازد.

پیام کوتاه تاثیر گذارترین و ارزان ترین ابزار برای بالابردن میزان فروش از طریق جذب مشتریان جدید به محیط رستوران و امکانات آن است.

تکنیک های مشتری مداری پیامکی برای فروش بیشتر:

  • هنگام صدور فیش غذا شماره تلفن همراه خریدار را درخواست نمایید
  • چند دقیقه پس از صرف غذا و خروج وی از رستوران با ارسال پیامی از او تشکر کنید. این کار باعث می شود احساس کند برای او ارزش قائل هستید و به فرایند مشتری سالاری اهمیت می دهید:

نمونه:    مشتری گرامی از شما سپاس گزاریم به امید دیدار مجدد شما در روز های آتی

  • ساعتی پس از سفارش مشتری در پیامی در غالب نظر سنجی نظر مشتری را در مورد کیفیت غذا و محیط رستوران جویا شوید.

نمونه:    به نظر شما کیفیت غذای رستوران ما چگونه می باشد؟

1-عالی    2-خوب    3- متوسط    4- بد

  • هنگامی که غذای جدیدی اضافه کردید یا تغییراتی در قیمت غذاها ایجاد نمودید بهتر است به مشتریان خود اعلام نمایید:

نمونه:    مشتری گرامی از این پس می توانید انواع پیتزا را در فست فود سوپراستار شعبه ی ولیعصر سرو نمایید

  • با ارسال پیام تبریک وتهنیت در مناسبت های مختلف به مشتری نشان دهید در احساسات او شریک هستید:

نمونه:    زندگی عشق است افسانه نیست، آنکه عشق را افرید دیوانه نیست. ولنتاین بر شما مبارک  کافه رئیس

  • هنگامی که شعبه ی جدیدی افتتاح می کنید یا تغییراتی در رستوران خود ایجاد میکنید پیامی حاوی تغییرات ایجاد شده برای مشتری ارسال کنید. با این روش به مشتری ثابت می کنید به فکر آسایش و راحتی او هستید:

نمونه:    شعبه ی جدید مجموعه رستوران های پدر خوب در یوسف آباد افتتاح شد منتظر حضور شما هستیم.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.