راهکار های ایران رسانک برای ارتباط بهتر پزشک با بیمار

ارهکارهای ارتباطی میان بیمار و پزشک در نخستین نگاه سبب ایجاد رابطه صمیمانه تر و در نتیجه همکاری بسیار بالاتر بیمار با پزشک می گردد و در نهایت سبب کوتاه تر شدن طول دوره درمان و صرفه جویی در بوجه سلامت کشور می گردد. رنج بیمار به دلیل مراجعات کمتر به سبب وجود روش های ارتباطی آسان تر و در نتیجه آزاد شدن وقت کادر پزشکی عزیز که به حق وقت آنان با اعداد و ارقام قابل ارزش گذاری نیست می گردد.

امروزه پیامک دیگر تنها ابزاری برای ارسال و دریافت پیام های متنی میان کاربران تلفن همراه محسوب نمی شود و موارد استفاده بسیار متنوعی برای آن تعریف شده است.

لازم به ذکر است که پیامک یکی از راه های بسیار موثر ارتباط پزشکان عزیز با بیماران خود می باشد که با نیم نگاهی به نمونه پیامک ها در این زمینه، گستردگی کاربرد های پیامک در عرصه پزشکی به خوبی آشکار می گردد.

تکنیک های پیامکی برای ارتباط پزشک و بیمار:

  • هنگام پذیرش بیمار برای 4ماه آینده شماره موبایل بیمار را نیز از وی دریافت نمایید.
  • چند روز قبل از نوبت با ارسال پیامی به بیمار، تاریخ و ساعت حضور وی را یادآور شوید:

نمونه:   دوست عزیز، نوبت ملاقات شما در روز شنبه ساعت 17:30 برای چکاپ تیروئید می باشد فراموش نکنید. مطب دکتر کیانی متخصص غدد

  • در صورتی که پزشک معالج به دلایلی مجبور به مسافرت باشد و نیاز باشد تا نوبت بیماران به آینده موکول گردد دیگر نیاز به تماس تلفنی و صرف هزینه بسیار زیاد جهت اطلاع به تک تک بیماران نمی باشد و با ارسال یک پیامک بیماران را مطلع نمایید.

نمونه:   دوست عزیز، دکتر سعیدلو  به دلیل سمینار علمی به مدت 3ماه حضور نخواهد داشت و نوبت شما به تاریخ دیگری موکول خواهد شد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

  • وقتی بیمار حس کند همیشه به فکر او هستید و با ارسال توصیه های پزشکی میتوانید هم به کسب و کار رونق داده و نیز با بیمار خود ارتباط مستحکم تری برقرار سازید:

نمونه:   افزایش فعالیت بدن موجب لاغری می شود، و پیاده روی بهترین نوع ورزش است. ورزش به تنهایی و بدون پیروی از رژیم غذایی نتیجه مناسبی ندارد. دکتر کرمانی

در پنل طراحی شده توسط شرکت ایران رسانک بخش نوبت دهی پیامکی وجود دارد:

نوبت دهی پیامکی به این معنا است که می توان با استفاده از این سیستم به صورت اتوماتیک وبدون دخالت انسانی، به صورت کاملا عادلانه به بیماران خود نوبت دهید. از طرفی مدیریت های نوبت های اخذ شده بسیار آسان می باشد. همچنین شما شماره تلفن تمامی بیماران خود را در اختیار خواهید داشت.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.