راهکارهای ایران رسانک برای جذب جوانان و جامعه به مساجد و هیئت های مذهبی

مسجد با داشتن شرایط و ویژگی های خاص خود، می تواند از جمله عوامل جذب جوانان باشد. مدیریت صحیح و برنامه ریزی از سوی مساجد برای داشتن امکانات با کیفیت همراه با تخفیفات ویژه نه تنها برای جوانان و جامعه مفید است بلکه عاملی مهم در جهت جذب این نیروی کارآمد و توانمند می باشد.

در دنیای امروز، تبلیغات نقش و جایگاه مهمی ایفا می کند. از این رو، انعکاس فعالیت های مسجد در بین مردم و اطلاع رسانی و آگاهی نسل جوان از فعالیت های متنوع مساجد گامی دیگر در جهت جذب جوانان به مساجد است. تبلیغات هوشمند و حساب شده ی دینی، می تواند جوانان را در مسیر دین داری قرار داده و مسحد در انجام فعالیت های خود ثابت قدم تر نماید.

تکنیک های پیامکی برای جذب جامعه و هیئت ها:

  • اعلام برگزاری ماسبقه در زمان معیین شده و آگاه سازی جوانان محله از آن:

نمونه:   اهالی محترم محله یوسف آباد بدین وسیله اعلام می گردد در تاریخ 15/5/90 مسابقات نهج البلاغه با جوایز ارزنده برگزار می گردد.

  • اعلام زمان و شرایط ثبت نام و حرکت سفرهای زیارتی و سیاحتی:

نمونه:   با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بدین وسیله اعلام می گردد مسجد رسول الله در نظر دارد سفری زیارتی به مشهد مقدس فراهم نماید. هزینه: 600000 تومان زمان : 13 الی 20 مرداد ماه

نمونه:   سفرزیارتی مشهد مقدس حرکت: 9صبح محل اجتماع: درب شمالی مسجد محله

  • علام برگزاری کلاس های درسی، فرهنگی، ورزشی، هنری و مذهبی و نحوه تشکیل این کلاس ها کهبرگزاری برخی کلاس ها می تواند مورد علاقه و اشتیاق جوانان می باشد.

نمونه  :با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما، هر 5شنبه 11 صبح کلاس قراعت قرآن در مسجد رسول الله برگزار میگردد منتظر حضور پرشور شما مومنان عزیز می باشیم.

  • با مشورت و کار گروهی در مساجد دیگران را در این امر خداپسندانه شریک نمایید و به جوانان بها دهید. اقدامات زیر می تواند گام موثری در نیل به این اهداف نماید. عضویت در هیئت امنا، مشورت و نظر خواهی ها، محول کردن فعالیت های مسجد به جوانان:

نمونه:   به نظر شما در کدام یک از موارد زیر مسجد دچار ضعف می باشد؟

  1. فعالیت های فرهنگی 2- فعالیت های ورزشی 3 – مراسم 4 – نماز جماعت و سخنرانی

شماره مورد نظر را برای ما ارسال نمایید.

  • یکی از خواسته های مهم اجتماعی جوانان، الگو پذیری است، او در جامعه خواستار کسانی است که در رفتار و گفتار برای الگو باشند به همین منظور خواستار حضور شخصیت های محبوب و الگو های وی در مساجد می باشند:

نمونه:   اهالی محترم شایان ذکر است در تاریخ 24/2/89 مصادف با عید سعید غدیر خم مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام دانشمند برگزار می گردد.

  • اعلامیه فوت اهالی محل و با خبر ساختن اهالی محل از آخرین اتفاقات و حوادث واقعه در محله از طریق پیامک می توانند ارزان ترین و موثر ترین راهکار ممکن در جهت ارتباط با اهالی باشد:

نمونه:   با کمال تاسف مطلع شدیم حاج اصغر ملکی دار فانی را وداع گفت. این مصیبت را به خانواده محترمشان تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال برای متوفی طلب مغفرت و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نماییم. مراسم تشیع روز شنبه 24/2/89 ساعت 8 صبح از روبه روی منزل آن مرحوم می باشد.

  • با ارسال پیام تبریک و تهنیت در مناسبت های مختلف به اعضای فعال مساجد و هیئت ها نشان دهید حس مشترکی دارید:

نمونه:   عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت صد شکر که این آمدو صد حیف که آن رفت عید سعید فطر مبارک مسجد امام رضا

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.