توسعه کسب و کار کوچک

راه های توسعه کسب و کار

اگر از چندین مدیر و صاحبان کسب و کار یا افراد و تیم های فعال در کسب و کارها در این مورد اینکه روش های  توسعه کسب و کار چیست سؤال بپرسید، جواب های بسیار زیاد و متفاوتی دریافت می کنید.

بعضی‌ها خیلی کوتاه جواب می‌دهند و می‌گویند: توسعه‌ کسب و کار یعنی فروش

بعضی افراد مبهم جواب می‌دهند: توسعه‌ کسب و کار، همان شراکت است.

افرادی که در استارت‌آپ‌ها فعالیت می‌کنند، احتمالا از جواب طفره رفته و اینطور پاسخ می‌دهندکه : توسعه‌ کسب و کار یعنی انجام معاملات پیچیده.

با توجه به این‌که هیچ توضیح و توجیه مختصری در مورد مفهوم توسعه‌ کسب و کار وجود ندارد که کامل باشد، بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا عناصر مختلف مربوط به توسعه‌ کسب و کار را با هم ترکیب نموده و در یک چارچوب جامع قرار دهیم.

توسعه‌ کسب و کار خلق ارزش های بلندمدت برای یک سازمان است که از مشتریان، بازارها و روابط سازمان حاصل می شود.

این تعریف ساده و ظریف است، ولی این تعریف به شکلی است که شما را در حالت انتظار قرار می‌دهد. گویی که شما منتظر ادامه‌ی آن باقی می‌مانید. در بطن این تعریف، نکته‌ای نهفته است. بر اساس این تعریف، توسعه‌ کسب و کار، همه آن چیزی است که شما از این نیروها به دست می‌آورید و آن‌ها را با هم ترکیب می‌کنید تا فرصت‌هایی برای رشد خلق شوند. ولی هر قضیه‌ای احتیاج به اثبات دارد، اثباتی مناسب و صحیح.

روش های توسعه کسب و کار کوچک 

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک همواره به رشد کار خود می اندیشید. پس از آنکه شما کار خود را به عنوان یک عرضه کننده تثبیت کردید قدم بعدی برای افزایش درآمد توسعه کسب و کار است. در اینجا 5 راه وجود دارد که برای رشد کسب و کار شما می تواند مفید باشد.

  • با کسب و کار دیگری شریک شوید.

یکی از بهترین راه های توسعه یک کسب و کار کوچک مشارکت در بعضی کارها می باشد. در صورتی که این شراکت را با خرده فروشان مستقل دیگر ایجاد کنید هر کدام از طرفین نتیجه خیلی خوبی دریافت خواهند کرد. برای نمونه یک آرایشگر و یک کافی شاپ می توانند با یکدیگر به خوبی همکاری کرده و در ادامه مشتریان می توانند به طور همزمان از هر 2 بخش سرویس ارائه شده بهره ببرند.

شراکت برای رشدکسب و کار

شراکت برای رشدکسب وکار

  • وقتی را برای ورود به فضای آنلاین اختصاص دهید.

خیلی از کسب و کارهای کوچک در اولین سال تاسیس خود، برای حضور فیزیکی در بازار وقت بیشتری نسبت به حضور در فضای مجازی اختصاص می دهند. در دنیای امروز هر کسب و کار کوچکی با ورود به دنیای مجازی احتمال بیشتری برای رشد برخوردار خواهد داشت. با پرداخت مبلغی کم، برای خود یک وب سایت راه اندازی کنید و تا حد امکان با استفاده از استراتژی های بازاریابی سعی کنید فضایی مطلوب و دوستانه را برای ارتباط مجازی خود با مخاطبان کاری خود ایجاد کنید.

  • محصول تازه ای تولید کنید.

بهترین روش برای توسعه کسب و کار تولید محصول جدید است و انگیزه شما در این مرحله می تواند این باشد که اگر این کار شرایط را بهتر نکند بدتر هم نمی کند. این به آن معنی نمی باشد که شما باید تولید محصولات پر فروش خود را متوقف کنید ولی تولید محصول تازه، خود می تواند توجه خیلی از مشتریان را نسبت به کار شما عوض کند. در صورتی که تولید محصول تازه موفقیت آمیز بود در ادامه می توانید محصولات بیشتری را تولید کرده و با این راه کار خود را بیشتر توسعه دهید.

تولید محصول جدیدبرای توسعه

  • در بعضی حوزه ها سرمایه گذاری کنید.

اگر به دنبال توسعه کارتان هستید اول باید سطح سرویس دهی را افزایش دهید. برای مثال یکی از حوزه های مورد نظر در اینجا کار بر روی زمان تحویل و گسترش دسترسی به سایر مکان ها است. برای نمونه بعضی از شرکت ها تصمیم می گیرند تا شرایطی را برای تحویل کالا در کوتاه ترین زمان در سراسر کشور ایجاد کنند و این موضوع خود قسمتی از برنامه توسعه آنهاست. مثلا شما با مشورت با یک شرکت موفق ، می توانید بهترین روش های کاری در این زمینه را بررسی کنید.

  • از تکنولوژی استفاده کنید

راه های زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید. برای فروشگاه خود یک سایت ایجاد کنید تا مشتریان شما بتوانند به صورت آنلاین محصولات خود را به سادگی سفارش دهند. در ادامه دیگر نیاز نیست که آنها برای ارائه لیست خرید به شما ایمیل بدهند و یا آن را به شما پست کنند. با اینکار شما مشکل فاصله و زمان را به حداقل می رسانید.

  • در سایت های تبلیغاتی عضو شوید

بعضی از سایت ها هستند که برای کسب و کار شما تبلیغ می کنند. یکی از این سایت ها کسبین است. می توانید در کسبین عضو شده و برای توسعه کسب و کار کوچک یا بزرگ خود در آن تبلیغات و آگهی قرا بدهید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.