بلک لیست یا وایت لیست؟

بلک لیست یا وایت لیست ؟

بلک لیست یا وایت لیست؟

بلک لیست یا وایت لیست؟

پیش از پاسخ دادن به سوال فوق که برای ارسال پیام های تبلیغاتی بلک لیست بهتر است یا وایت لیست باید توضیح بدهیم که اصلا بلک لیست چیست؟ وایت لیست چیست؟ به چه شماره هایی بلک و به چه شماره هایی وایت گفته می شود؟ به همین منظور در ادامه این دو مورد را توضیح می دهیم.

  • بلک لیست چیست؟

به لیست شماره هایی که خط یا سیم کارت خود را رو به پیام های تبلیغاتی بسته اند بلک گفته می شود. بلک به معنی سیاه. شاید علت نام گذاری این است که ارسال پیام به این افراد سخت و گاهی غیرممکن است.

بلک لیست

بلک لیست

  • وایت لیست چیست؟

وایت به معنی سفید. لیست سفید به افرادی گفته می شود که خط یا سیمکارت خود را رو به پیام های تبلیغاتی نبسته اند و ارسال پیام برای آن ها راحت است.

وایت لیست

وایت لیست

حال این سوال برای بعضی از ما پیش می آید که آیا ارسال پیام به بلک لیست ممکن است؟

بله ممکن است اما باید حتما در انتهای پیام گزینه ای قرار داده شود که امکان لغو دریافت این نوع پیامک را برای شخص دریافت کننده داشته باشد. از طرفی چون ارسال پیام به این گروه سخت تر است و مستلزم امکانات خاصی می باشد، هزینه آن نیز کمی بالاتر از هزینه ارسال به گروه وایت است.

چرا باید به بلک لیست پیام ارسال کنیم؟ 

  • عده ای بر این باورند که افرادی که خط خود را بلک می کنند یا جوان هستند و یا دانش بیشتری در استفاده از تلفن همراه دارند و یا هردو. استدلال ارسال کننده ها این است که این افراد معمولا نسبت به پیامک های دریافتی خود نیز عکس العمل بیشتری نشان می دهند. شاید یکی از دلایل اینکه خط خود را بلک کرده اند نیز همین باشد که نمی توانند نسبت به پیام های دریافتی بی تفاوت باشند. البته این استدلال همیشه درست نیست و زیاد استثنا وجود دارد. اما خب این یک دید و یا یک نظر کلی است.
  • و یک استدلال دیگری که در کنار نظر بالا وجود دارد و آن را تقویت می کند این است که بیشتر افرادی که در لیست سفید قرار دارند یا سن کم یا سن بالا دارند و نسبت به پیام های دریافتی بی تفاوت هستند و یا دانش کافی برای بستن خط خود روی تبلیغات را ندارند. که البته این نیز یک نظر کلی است و همیشه درست نبوده و نیست.

حال با اطلاعاتی که به دست آوردیم وقت آن است که به این سوال پاسخ بدهیم که :

بلک لیست بهتر است یا وایت لیست؟

به کدام گروه بهتر است پیام های خود را ارسال کنیم؟ نمی توان یک جواب یک کلمه ای به این سوال داد و گفت وایت یا بلک. بلکه این پاسخ به موارد زیادی بستگی دارد. 

  • مخاطب هدف شما چه افرادی هستند؟
  • به چه گروه سنی می خواهید پیام ارسال کنید؟
  • آیا حاضرید برای تبلیغات خود کمی بیشتر هزینه کنید؟
  • آیا قبلا تجربه ارسال به این 2 گروه را داشته اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است از کدام گروه بیشتر بازخورد گرفته اید؟ (البته گرفتن بازخورد یا نتیجه به موارد بیشتری بستگی دارد : تعداد پیام ارسالی ، منطقه ای که پیام را ارسال کرده اید و …)
  • متن پیام شما چیست و بیشتر مناسب کدام گروه است؟

وقتی پاسخ سوالات فوق را بدهید خودتان می توانید به نتیجه برسید که از بین این دو گروه یک یا هر دو را انتخاب کنید.

در واقع این شما هستید که باید به این نتیجه برسید که کدام گروه بیشتر مناسب شماست. ما نیز می توانیم به شما مشاوره بدهیم اما بهتر است قبل از گرفتن مشاوره، خودتان کمی روی اهداف خود تمرکز کنید و به یک نتیجه درست برسید و نظر ما را در کنار نظر خودتان قرار بدهید. 

بلک یاوایت؟

بلک یاوایت؟

ارسال به وایت و بلک

اگر قصد ارسال پیام تبلیغاتی دارید و هنوز سردرگم هستید می توانید از مشاوره رایگان تیم ایران رسانک نیز بهره مند شوید.

پیام خدماتی به وایت و بلک

وقتی بحث پیام های خدماتی پیش می آید شکل مساله به کلی تغییر می کند. پیام های خدماتی با خطوط خدماتی ارسال می شوند نه خطوط تبلیغاتی. به همین دلیل هیچ محدودیتی برای ارسال به بلک لیست ها ندارند. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید مقاله خط خدماتی را مطالعه بفرمایید. 

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.